| Upload Date | February 28 2024 03:24 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 13 |
| Model | Vivo X80 |
| Model ID | vivo V2183A |
| Motherboard | k6983v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.85 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.05 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.77 GB |
| Single-Core Score | 1583 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1402
201.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1381
8.32 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1808
37.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2143
49.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1427
19.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2005
9.88 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1512
121.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1739
53.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1824
54.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1622
6.71 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1823
56.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
733
56.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1751
51.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1426
14.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1361
1.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1655
52.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3871 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3181
456.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5006
30.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6360
130.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7281
167.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4970
67.5 images/sec |
|
|
Clang
|
6638
32.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1407
112.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4920
152.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2453
73.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3178
13.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4100
127.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1312
100.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3313
97.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3780
37.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4276
4.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4811
152.3 Kpixels/sec |