| User | SweatierUnicorn |
| Upload Date | March 12 2023 11:33 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HUANAN Default string |
| Motherboard | HUANANZHI X99-TF |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2696 v3 |
| Topology | 1 Processor, 18 Cores, 36 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 63 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.28 GHz |
| Cluster 1 | 18 Cores |
| Maximum Frequency | 3775 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 18 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 18 |
| L2 Cache | 256 KB x 18 |
| L3 Cache | 45.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 1838 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1155 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1059
152.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1400
8.43 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1469
30.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1293
29.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
989
13.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1241
6.11 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1230
98.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1318
40.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
456
13.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
843
3.49 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1682
52.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1069
82.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1307
38.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1354
13.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1338
1.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1287
40.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8522 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4950
710.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12229
73.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10862
222.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10629
245.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10104
137.1 images/sec |
|
|
Clang
|
16542
81.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1556
124.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17047
528.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3547
106.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4904
20.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13921
433.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8535
656.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10085
295.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6834
67.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21813
21.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11321
358.4 Kpixels/sec |