| User | hyperx69 |
| Upload Date | February 27 2024 04:49 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5648 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5996 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3038 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3141
451.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2786
16.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3000
61.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2748
63.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3015
40.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3007
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2838
227.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2822
87.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3061
91.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3710
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3644
113.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3227
248.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3359
98.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3327
33.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2624
2.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2957
93.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18821 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12738
1.79 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23910
144.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17186
351.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21740
501.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
27519
373.5 images/sec |
|
|
Clang
|
35664
175.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3803
304.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
32003
991.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11650
348.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18150
75.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
24280
755.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21432
1.65 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20415
599.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12756
126.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
39928
38.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21067
667.0 Kpixels/sec |