| User | hyperx69 |
| Upload Date | February 27 2024 04:34 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5648 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5996 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2931 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2775
398.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2710
16.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2966
60.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2444
56.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2900
39.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2954
14.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2801
224.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2632
81.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3051
91.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3600
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3643
113.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3045
234.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3345
98.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3271
32.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2617
2.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2974
94.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17760 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11886
1.67 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23914
144.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16526
338.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20057
462.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26891
365.0 images/sec |
|
|
Clang
|
33190
163.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3740
299.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
30736
952.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11533
345.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17174
71.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23786
740.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19084
1.47 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15823
464.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11872
117.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
36921
35.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19883
629.5 Kpixels/sec |