| User | TristanX76 |
| Upload Date | February 27 2024 02:16 PM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z790-F GAMING WIFI II |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13900K |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 3000 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 7600 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3032 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3033
435.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2929
17.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2981
61.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2943
67.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2950
40.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2893
14.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2894
231.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2918
90.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2972
88.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3898
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3394
105.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2986
229.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2860
83.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3295
32.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2880
2.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3189
101.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21902 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11710
1.64 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26481
159.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
25343
518.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24158
557.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
29894
405.7 images/sec |
|
|
Clang
|
42675
210.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3936
315.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
41108
1.24 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12299
368.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19695
81.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
32923
1.02 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
24461
1.88 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
21276
624.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
18228
180.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
50417
48.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
27712
877.4 Kpixels/sec |