| Upload Date | February 27 2024 01:39 PM |
| Views | 26 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Loongnix GNU/Linux 20 (DaoXiangHu) |
| Model | Loongson Loongson-3A5000M-7A2000-1w-V0.1-EVB |
| Motherboard | Loongson Loongson-3A5000M-7A2000-1w-EVB-V1.21 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | LATX64 Virtual CPU @ 2.5GHz |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 15 Model 107 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.79 GB |
| Single-Core Score | 145 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
307
44.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
663
3.99 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
277
5.66 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
391
9.02 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
71
0.97 images/sec |
|
|
Clang
|
233
1.15 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
179
14.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
203
6.28 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
23
0.69 images/sec |
|
|
Background Blur
|
122
0.50 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
48
1.50 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
265
20.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
121
3.56 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
31
0.31 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
244
235.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
31
982.9 pixels/sec |
| Multi-Core Score | 408 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
610
87.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1816
10.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
551
11.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1320
30.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
258
3.50 images/sec |
|
|
Clang
|
672
3.31 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
219
17.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
716
22.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
83
2.47 images/sec |
|
|
Background Blur
|
406
1.68 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
175
5.45 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
836
64.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
337
9.90 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
101
1.00 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
676
654.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
108
3.42 Kpixels/sec |