| User | bjeong33 |
| Upload Date | February 27 2024 09:24 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro for Workstations (64-bit) |
| Model | HP HP Z6 G4 Workstation |
| Motherboard | HP 81C6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon Gold 6138 |
| Topology | 2 Processors, 40 Cores, 80 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 85 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 20 Cores |
| Maximum Frequency | 3691 MHz |
| Package | Socket 3647 LGA |
| Codename | Skylake-SP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 20 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 20 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 20 |
| L3 Cache | 27.5 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 95.70 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 3 |
| Single-Core Score | 1265 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1302
186.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1424
8.58 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1445
29.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1355
31.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1075
14.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1482
7.30 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1207
96.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1170
36.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
611
18.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1802
7.46 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1604
49.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1226
94.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1351
39.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1479
14.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1131
1.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1338
42.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9613 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4370
627.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12156
73.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8892
182.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11424
263.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13012
176.6 images/sec |
|
|
Clang
|
32093
158.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1484
118.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19870
615.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4630
138.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5900
24.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12772
397.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10306
792.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10858
318.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6884
68.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
34645
33.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12406
392.8 Kpixels/sec |