| User | hyperx69 |
| Upload Date | February 27 2024 06:24 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5648 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5996 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2598 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2711
389.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2487
15.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2514
51.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2432
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2633
35.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2362
11.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2447
195.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2471
76.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2554
76.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3294
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3194
99.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2695
207.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2865
84.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2533
25.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2320
2.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2612
82.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18070 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12040
1.69 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23490
141.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16916
346.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21430
494.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
27025
366.8 images/sec |
|
|
Clang
|
34192
168.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3257
260.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
30446
943.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10972
328.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17639
73.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
24908
775.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20390
1.57 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19860
582.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12054
119.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
39285
38.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20224
640.3 Kpixels/sec |