| User | hyperx69 |
| Upload Date | February 27 2024 01:01 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5647 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5996 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3027 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3107
446.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2773
16.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2976
60.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2751
63.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3008
40.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3013
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2888
231.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2816
87.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3068
91.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3736
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3663
114.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2940
226.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3363
98.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3459
34.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2585
2.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2934
92.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18616 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12475
1.75 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24655
148.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16742
342.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20968
483.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25914
351.7 images/sec |
|
|
Clang
|
35886
176.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3803
304.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
31729
983.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11774
352.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17980
74.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
24460
761.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20970
1.61 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20600
604.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12304
122.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
40122
38.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20595
652.1 Kpixels/sec |