| User | kinouk |
| Upload Date | February 26 2024 05:30 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650M AORUS ELITE AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650M AORUS ELITE AX |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5240 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4790 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2925 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3017
433.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2629
15.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2788
57.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2623
60.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2897
39.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2936
14.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2844
227.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2765
85.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2970
88.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3583
14.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3486
108.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3067
235.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3269
95.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3220
31.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2539
2.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2795
88.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13061 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9696
1.36 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15343
92.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11857
242.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15664
361.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18131
246.1 images/sec |
|
|
Clang
|
19809
97.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3811
305.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18942
586.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8982
268.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15568
64.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16935
527.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14771
1.14 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13354
391.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9013
89.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21128
20.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14324
453.5 Kpixels/sec |