| Upload Date | February 25 2024 10:51 PM |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D78 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO B650-P WIFI (MS-7D78) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.50 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5468 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4796 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2946 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3068
440.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2613
15.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2719
55.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2662
61.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2983
40.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2964
14.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2892
231.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2810
87.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2895
86.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3626
15.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3538
110.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3153
242.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3302
96.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3144
31.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2583
2.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2838
89.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14791 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10372
1.45 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17217
103.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12654
259.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18075
416.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20303
275.5 images/sec |
|
|
Clang
|
24991
123.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3856
308.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24249
751.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9282
277.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16558
68.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18460
574.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17747
1.36 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15919
467.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10012
99.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
27868
27.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16045
508.0 Kpixels/sec |