| Upload Date | February 25 2024 04:12 PM |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D25 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO Z690-A DDR4(MS-7D25) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3591 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2534 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2369
340.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2372
14.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2548
52.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2533
58.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2455
33.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2341
11.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2424
194.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2457
76.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2457
73.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3271
13.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3028
94.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2186
168.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2513
73.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3025
30.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2402
2.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2783
88.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12883 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6223
893.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
15223
91.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12930
264.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14121
325.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16704
226.7 images/sec |
|
|
Clang
|
22973
113.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3172
254.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24191
749.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7437
222.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14964
61.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16363
509.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16096
1.24 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13521
396.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9869
97.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
29278
28.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15057
476.7 Kpixels/sec |