| User | beancrafted |
| Upload Date | February 25 2024 04:28 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X470 AORUS ULTRA GAMING |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X470 AORUS ULTRA GAMING-CF |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4884 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3624 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2315 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2498
358.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2234
13.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2385
48.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2270
52.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2082
28.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2210
10.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2167
173.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2256
69.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1223
36.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3163
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3191
99.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2651
203.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2702
79.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3010
29.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2097
2.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2589
82.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11625 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8641
1.21 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14939
90.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11842
242.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15266
352.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14436
195.9 images/sec |
|
|
Clang
|
18544
91.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2893
231.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19914
617.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5092
152.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10970
45.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17064
531.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14066
1.08 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11423
335.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8551
84.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22991
22.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14317
453.3 Kpixels/sec |