| User | brand175 |
| Upload Date | February 24 2024 11:27 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650E AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650E AORUS MASTER |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5690 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4800 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3025 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3156
453.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2737
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2841
58.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2697
62.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3026
41.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3041
15.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2894
231.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2848
88.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3008
90.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3666
15.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3624
112.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3276
251.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3365
98.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3384
33.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2635
2.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2908
92.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19077 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11486
1.61 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23491
141.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16016
327.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22213
512.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26943
365.7 images/sec |
|
|
Clang
|
45125
222.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3773
302.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
41911
1.27 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10345
309.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17269
71.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21772
677.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23362
1.80 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20920
613.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11180
110.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
50978
49.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19748
625.3 Kpixels/sec |