| User | vkras |
| Upload Date | February 23 2024 07:48 AM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570S AORUS ELITE AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570S AORUS ELITE AX |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 4878 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3732 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2254 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2452
352.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2215
13.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2299
47.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2192
50.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2028
27.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2181
10.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2109
168.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2216
68.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1222
36.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3032
12.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3061
95.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2532
194.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2623
77.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2922
29.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2025
1.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2492
78.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13426 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9101
1.28 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18472
111.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11811
241.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16707
385.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17868
242.5 images/sec |
|
|
Clang
|
24918
122.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2785
223.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24926
772.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6253
187.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12932
53.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16796
522.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17324
1.33 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14171
415.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9791
97.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
32341
31.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14654
464.0 Kpixels/sec |