| Upload Date | February 23 2024 07:15 AM |
| Views | 31 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Virtual Machine |
| Motherboard | Microsoft Corporation Virtual Machine |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD EPYC 7V12 64-Core Processor |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 49 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.44 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 3216 MHz |
| Package | Socket SP3 (4094) |
| Codename | Rome |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 512 KB x 2 |
| L3 Cache | 256 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 13.95 GB |
| Single-Core Score | 1270 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1463
210.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1419
8.55 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1288
26.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1337
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1178
16.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1154
5.68 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
979
78.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1206
37.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
680
20.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1804
7.47 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1794
55.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1424
109.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1310
38.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1592
15.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1247
1.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1400
44.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2945 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2671
383.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3761
22.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3218
65.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3454
79.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2970
40.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3483
17.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1266
101.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3384
104.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1437
43.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3934
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4147
129.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3188
245.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2954
86.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3644
36.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3511
3.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3354
106.2 Kpixels/sec |