| User | vkras |
| Upload Date | February 22 2024 06:18 PM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570S AORUS ELITE AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570S AORUS ELITE AX |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 4830 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3732 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2243 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2420
347.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2196
13.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2324
47.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2211
51.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2003
27.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2156
10.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2105
168.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2248
69.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1199
35.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2965
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3071
95.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2563
197.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2592
76.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2802
27.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2020
1.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2528
80.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13402 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9361
1.31 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18120
109.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11592
237.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16718
385.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17819
241.8 images/sec |
|
|
Clang
|
24489
120.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2786
223.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24909
771.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6180
184.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12917
53.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17029
529.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17332
1.33 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14868
436.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9392
93.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
32117
31.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14811
469.0 Kpixels/sec |