| User | GrangerFX |
| Upload Date | February 22 2024 05:00 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASRock A620I Lightning WiFi |
| Motherboard | ASRock A620I Lightning WiFi |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 8700G |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 117 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5147 MHz |
| Codename | Phoenix |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4796 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2668 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2703
388.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2152
13.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2578
52.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2451
56.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2755
37.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2667
13.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2697
216.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2609
80.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2706
81.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3411
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3273
101.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2145
164.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3094
90.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3173
31.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2374
2.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2612
82.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13627 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9031
1.27 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15487
93.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13263
271.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17419
401.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16712
226.8 images/sec |
|
|
Clang
|
20700
102.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3613
289.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21532
667.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8375
250.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15787
65.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19750
614.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14215
1.09 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14424
423.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10878
107.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
24852
24.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16041
507.9 Kpixels/sec |