| User | flaviomartino |
| Upload Date | February 22 2024 05:06 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 5491 2n1 |
| Motherboard | Dell Inc. 00K0CG |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10510U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 12 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 13253 MHz |
| Package | Socket 1528 FCBGA |
| Codename | Comet Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2654 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 883 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
799
114.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
895
5.39 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1060
21.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1010
23.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
784
10.6 images/sec |
|
|
Clang
|
953
4.69 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
871
69.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
969
30.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
416
12.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1292
5.35 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
931
29.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
704
54.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
880
25.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1334
13.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
810
783.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1046
33.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2447 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1923
276.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3585
21.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4009
82.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4104
94.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3384
45.9 images/sec |
|
|
Clang
|
88
431.5 lines/sec |
|
|
Text Processing
|
950
76.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5283
163.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1542
46.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4547
18.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5253
163.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2843
218.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3860
113.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3758
37.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4729
4.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4111
130.2 Kpixels/sec |