| User | bjeong33 |
| Upload Date | February 22 2024 05:05 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro for Workstations (64-bit) |
| Model | HP HP Z6 G4 Workstation |
| Motherboard | HP 81C6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon Gold 6138 |
| Topology | 2 Processors, 40 Cores, 80 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 85 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 20 Cores |
| Maximum Frequency | 3690 MHz |
| Package | Socket 3647 LGA |
| Codename | Skylake-SP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 20 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 20 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 20 |
| L3 Cache | 27.5 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 63.70 GB |
| Transfer Rate | 2310 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1249 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1303
187.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1408
8.48 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1419
29.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1344
31.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1074
14.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1474
7.26 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1211
97.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1158
35.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
607
18.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1756
7.27 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1573
48.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1208
92.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1322
38.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1421
14.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1111
1.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1309
41.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10138 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4633
665.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13250
79.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10986
224.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11156
257.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15173
205.9 images/sec |
|
|
Clang
|
32399
159.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1514
121.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20387
631.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5015
150.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5988
24.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13570
422.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10416
800.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10874
319.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7590
75.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
33155
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12718
402.7 Kpixels/sec |