| User | flaviomartino |
| Upload Date | February 22 2024 03:58 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 5491 2n1 |
| Motherboard | Dell Inc. 00K0CG |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10510U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 12 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 13253 MHz |
| Package | Socket 1528 FCBGA |
| Codename | Comet Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2654 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 776 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
773
111.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
749
4.51 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
869
17.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
789
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
595
8.08 images/sec |
|
|
Clang
|
850
4.19 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
728
58.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
724
22.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
384
11.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1162
4.81 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1134
35.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
661
50.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
931
27.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1049
10.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
795
769.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
935
29.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2849 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1624
233.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3143
18.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3989
81.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
785
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3439
46.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4332
21.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1064
85.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5135
159.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1547
46.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4661
19.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5492
170.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2900
223.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3854
113.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3644
36.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4840
4.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4136
130.9 Kpixels/sec |