| User | Ulfenox |
| Upload Date | February 19 2024 12:00 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E02 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO B760M-P (MS-7E02) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13600KF |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5087 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 7580 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2875 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2805
402.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2822
17.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2964
60.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2845
65.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2665
36.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2672
13.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2722
218.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2659
82.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2745
82.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3396
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3444
107.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2802
215.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2820
82.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3622
35.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2599
2.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3109
98.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18577 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11935
1.67 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22377
134.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
24300
497.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23413
539.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
23578
320.0 images/sec |
|
|
Clang
|
28072
138.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3640
291.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26427
818.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12192
364.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17926
74.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28849
897.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19992
1.54 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18085
530.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
19046
189.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
30266
29.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
22618
716.1 Kpixels/sec |