| User | Ulfenox |
| Upload Date | February 19 2024 11:43 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E02 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO B760M-P (MS-7E02) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13600KF |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5087 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 7182 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2849 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2774
398.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2788
16.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2894
59.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2807
64.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2648
35.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2662
13.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2706
216.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2651
82.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2714
81.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3383
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3420
106.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2733
210.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2808
82.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3608
35.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2594
2.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3082
97.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18210 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11143
1.56 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23381
140.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
23579
482.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22678
523.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
22851
310.1 images/sec |
|
|
Clang
|
27137
133.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3607
288.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26230
812.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11585
346.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17608
72.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28405
883.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19999
1.54 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17992
528.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
18387
182.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
30675
29.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
22139
701.0 Kpixels/sec |