| User | keurisia |
| Upload Date | February 18 2024 03:56 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E01 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG B760M MORTAR (MS-7E01) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13500 |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 191 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6384 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2474 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2329
334.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2311
13.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2491
51.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2460
56.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2376
32.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2298
11.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2325
186.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2359
73.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2401
71.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3176
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2871
89.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2271
174.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2442
71.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3146
31.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2307
2.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2676
84.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15114 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9053
1.27 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17813
107.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19125
391.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18494
426.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19203
260.6 images/sec |
|
|
Clang
|
22300
109.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3132
250.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
22959
711.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9618
287.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15303
63.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23119
719.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15702
1.21 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15364
450.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15437
153.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
26781
25.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18475
585.0 Kpixels/sec |