| User | 24hrBrunch |
| Upload Date | February 17 2024 12:10 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO |
| Power Plan | GameTurbo (High Performance) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 3774 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3598 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1817 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2000
287.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1933
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1897
38.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1791
41.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1624
22.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1694
8.34 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1631
130.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1786
55.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
938
28.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2429
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2465
76.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2083
160.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2114
62.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2370
23.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1606
1.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2003
63.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10332 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8138
1.14 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14366
86.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10395
212.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12785
294.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13140
178.3 images/sec |
|
|
Clang
|
14826
73.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2172
174.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16127
499.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5474
163.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12024
49.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14922
464.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12656
973.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11530
338.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7127
70.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18823
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12008
380.2 Kpixels/sec |