| User | OliveFlowers903 |
| Upload Date | February 16 2024 04:46 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 5540 |
| Motherboard | Dell Inc. 0WWHJ2 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9850H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4587 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1489 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1421
204.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1762
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1751
35.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1658
38.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1276
17.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1512
7.45 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1349
108.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1329
41.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
686
20.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2109
8.73 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2047
63.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1490
114.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1603
47.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1942
19.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1323
1.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1762
55.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5017 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3327
477.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6992
42.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6579
134.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7519
173.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5026
68.2 images/sec |
|
|
Clang
|
6794
33.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1613
129.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6621
205.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2071
62.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5696
23.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8165
254.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4776
367.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5508
161.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5218
51.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6861
6.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6135
194.3 Kpixels/sec |