| Upload Date | February 16 2024 02:32 PM |
| Views | 20 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP EliteDesk 800 G4 DM 35W (TAA) |
| Motherboard | HP 83E2 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8500T |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.11 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3493 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 2126 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1192 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1109
159.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1355
8.17 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1369
28.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1325
30.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1008
13.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1256
6.18 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1099
88.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1104
34.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
566
16.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1720
7.12 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1597
49.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1174
90.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1287
37.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1527
15.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1066
1.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1428
45.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4157 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2454
352.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5381
32.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5099
104.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5806
133.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4420
60.0 images/sec |
|
|
Clang
|
6128
30.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1421
113.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5579
172.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1844
55.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4095
16.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6384
198.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4649
357.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5029
147.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4497
44.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5889
5.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4678
148.1 Kpixels/sec |