| User | yanouze |
| Upload Date | February 16 2024 11:26 AM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E12 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG X670E TOMAHAWK WIFI (MS-7E12) |
| Power Plan | Performances leves |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7500F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4849 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5998 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2768 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2845
408.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2603
15.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2723
55.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2508
57.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2731
37.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2662
13.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2621
209.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2556
79.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2784
83.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3369
13.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3268
101.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2912
223.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3022
88.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3205
31.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2354
2.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2746
87.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12825 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10144
1.42 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15599
94.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12949
265.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12843
296.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16901
229.4 images/sec |
|
|
Clang
|
18474
91.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3570
285.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17376
538.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9526
285.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14623
60.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17930
558.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14268
1.10 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13211
387.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10399
103.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19495
18.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14760
467.4 Kpixels/sec |