| User | yanouze |
| Upload Date | February 15 2024 05:43 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E12 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG X670E TOMAHAWK WIFI (MS-7E12) |
| Power Plan | Performances leves |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7500F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4790 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5996 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2756 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2866
411.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2625
15.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2724
55.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2502
57.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2718
36.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2695
13.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2688
215.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2572
79.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2770
82.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3381
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3286
102.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2433
187.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3017
88.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3246
32.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2358
2.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2750
87.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12802 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10157
1.42 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15504
93.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13040
266.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13262
305.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17044
231.3 images/sec |
|
|
Clang
|
18367
90.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3555
284.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17226
533.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9187
274.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14637
60.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18183
565.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13779
1.06 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13255
389.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10314
102.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19508
18.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14846
470.1 Kpixels/sec |