| User | rneely |
| Upload Date | March 11 2023 08:19 AM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. To be filled by O.E.M. |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. 970A-DS3P |
| Power Plan | Power saver |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD FX-8350 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 21 Model 2 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 387381622472704 MHz |
| Package | Socket AM3+ (942) |
| Codename | Vishera |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 16.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 157 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
266
38.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
367
2.21 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
238
4.88 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
254
5.87 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
70
0.96 images/sec |
|
|
Clang
|
249
1.23 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
235
18.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
207
6.41 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
17
0.52 images/sec |
|
|
Background Blur
|
134
0.55 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
191
5.95 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
249
19.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
166
4.87 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
100
1.00 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
177
171.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
73
2.32 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1683 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2064
296.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4914
29.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1998
40.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2933
67.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
811
11.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4327
21.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
453
36.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3997
123.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
206
6.16 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1627
6.73 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2579
80.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2947
226.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2536
74.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
475
4.71 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3004
2.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1383
43.8 Kpixels/sec |