| User | yanouze |
| Upload Date | February 15 2024 04:55 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E12 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG X670E TOMAHAWK WIFI (MS-7E12) |
| Power Plan | Performances leves |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7500F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4963 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4796 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2684 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2713
389.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2446
14.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2627
53.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2432
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2729
37.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2708
13.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2656
212.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2574
79.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2747
82.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3319
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3250
101.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2299
176.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2862
84.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3068
30.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2349
2.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2643
83.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12284 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9231
1.29 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14520
87.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11585
237.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12843
296.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16881
229.1 images/sec |
|
|
Clang
|
18712
92.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3479
278.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17613
545.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8844
264.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14380
59.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16249
505.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13926
1.07 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12746
374.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9124
90.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19492
18.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14078
445.8 Kpixels/sec |