| User | Onslope |
| Upload Date | February 15 2024 03:11 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z590 GAMING X |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z590 GAMING X |
| Power Plan | Hg prestanda |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11700KF |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 167 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4898 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Rocket Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3598 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2456 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2361
339.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2288
13.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2559
52.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2518
58.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2365
32.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2306
11.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2267
181.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2361
73.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2279
68.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2992
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3229
100.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2084
160.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2290
67.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3204
31.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2242
2.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2662
84.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11188 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5019
720.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
14452
87.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10569
216.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14486
334.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14270
193.7 images/sec |
|
|
Clang
|
19272
94.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2960
237.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20542
636.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6015
180.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13402
55.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15061
468.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12567
966.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12105
355.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9214
91.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22288
21.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12768
404.3 Kpixels/sec |