| User | Onslope |
| Upload Date | February 15 2024 09:37 AM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z590 GAMING X |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z590 GAMING X |
| Power Plan | Hg prestanda |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11700KF |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 167 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4898 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Rocket Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3200 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2405 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2317
332.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2148
12.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2480
50.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2469
56.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2289
31.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2285
11.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2223
178.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2326
72.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2265
67.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2920
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3202
99.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2059
158.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2262
66.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3138
31.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2219
2.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2612
82.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10436 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4393
630.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12148
73.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9812
200.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13847
319.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13298
180.5 images/sec |
|
|
Clang
|
18410
90.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2916
233.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20668
640.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5578
166.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12890
53.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13656
424.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12447
957.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11620
341.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7493
74.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22035
21.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11762
372.4 Kpixels/sec |