| User | guoba321 |
| Upload Date | February 15 2024 02:48 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 14.0 (Build 23A5301g) |
| Model | Mac mini (2023) |
| Model ID | Mac14,3 |
| Motherboard | Mac14,3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.47 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2459 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2419
347.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2484
15.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2640
54.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2485
57.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2247
30.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3035
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2401
192.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2269
70.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2084
62.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2071
8.57 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2846
88.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2709
208.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2693
79.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2990
29.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1896
1.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2486
78.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6642 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4884
701.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8579
51.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9282
190.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9514
219.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8859
120.2 images/sec |
|
|
Clang
|
9657
47.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2492
199.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7684
238.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5017
150.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3906
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10341
321.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6487
498.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5891
172.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4722
46.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8006
7.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7431
235.3 Kpixels/sec |