| User | Onslope |
| Upload Date | February 15 2024 01:33 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z590 GAMING X |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z590 GAMING X |
| Power Plan | Hg prestanda |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11700KF |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 167 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4900 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Rocket Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3400 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2398 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2269
325.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2163
13.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2408
49.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2470
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2331
31.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2309
11.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2266
181.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2363
73.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2288
68.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2922
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3167
98.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1929
148.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2253
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3029
30.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2260
2.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2586
81.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10501 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4465
641.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12211
73.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9841
201.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13745
317.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13411
182.0 images/sec |
|
|
Clang
|
18887
93.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3009
241.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20913
648.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5563
166.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12812
53.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13961
434.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11745
903.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11533
338.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7876
78.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22041
21.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11676
369.7 Kpixels/sec |