| User | JHard |
| Upload Date | February 14 2024 08:30 PM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C91 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG B550 TOMAHAWK (MS-7C91) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5500 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.14 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4141 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1854 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1970
282.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1643
9.90 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1874
38.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1857
42.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1738
23.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1801
8.87 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1812
145.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1918
59.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1040
31.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2477
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2550
79.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1800
138.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2219
65.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2336
23.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1747
1.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2036
64.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8369 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6267
899.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9628
58.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8289
169.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9703
223.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10075
136.7 images/sec |
|
|
Clang
|
11813
58.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2410
193.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13317
412.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3896
116.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10906
45.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12438
387.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9315
716.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9659
283.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6841
67.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15015
14.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10078
319.1 Kpixels/sec |