| Upload Date | February 07 2024 05:29 PM |
| Views | 36 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Acer Aspire E1-571G |
| Motherboard | Acer EA50_HC_CR |
| Power Plan | Hchstleistung |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-3230M |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 3194 MHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 447 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
877
126.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1082
6.52 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
949
19.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
969
22.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
203
2.75 images/sec |
|
|
Clang
|
523
2.57 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
494
39.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
505
15.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
40
1.20 images/sec |
|
|
Background Blur
|
235
0.97 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
636
19.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
629
48.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
535
15.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
310
3.08 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
732
708.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
216
6.84 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 868 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
947
136.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1957
11.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1555
31.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2084
48.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
430
5.84 images/sec |
|
|
Clang
|
1036
5.10 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
733
58.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1605
49.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
95
2.83 images/sec |
|
|
Background Blur
|
707
2.92 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1243
38.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
872
67.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1046
30.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
590
5.85 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1346
1.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
536
17.0 Kpixels/sec |