| User | cboyda |
| Upload Date | February 06 2024 10:24 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Parallels Software International Inc. Parallels Virtual Platform |
| Motherboard | Parallels Software International Inc. Parallels Virtual Platform |
| Power Plan | Parallels |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9980HK |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4573 MHz |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.98 GB |
| Type | DDR2 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1427 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1289
185.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1438
8.66 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1635
33.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1593
36.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1208
16.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1603
7.90 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1435
114.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1386
43.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
671
20.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2116
8.76 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1925
59.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1308
100.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1557
45.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1680
16.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1387
1.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1658
52.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4070 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2614
375.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4830
29.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4678
95.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5335
123.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4268
57.9 images/sec |
|
|
Clang
|
5823
28.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1778
142.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5061
156.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2111
63.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6677
27.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4576
142.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3891
299.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4029
118.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4528
44.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4842
4.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5013
158.7 Kpixels/sec |