| User | raalhuzali |
| Upload Date | February 06 2024 06:38 PM |
| Views | 26 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HUAWEI WRTD-WXX9 |
| Motherboard | HUAWEI WRTD-WXX9-PCB-B1 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4685 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.80 GB |
| Transfer Rate | 3714 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1124 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1251
179.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1239
7.46 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1321
27.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1078
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
976
13.2 images/sec |
|
|
Clang
|
984
4.85 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
959
76.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1240
38.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
950
28.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1657
6.86 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1317
41.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
767
59.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1312
38.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1524
15.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
807
781.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1092
34.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5175 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4151
596.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6164
37.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5695
116.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6235
143.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6828
92.7 images/sec |
|
|
Clang
|
6412
31.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1333
106.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7249
224.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3578
107.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5610
23.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7294
227.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3988
306.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5748
168.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6354
63.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6388
6.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6778
214.6 Kpixels/sec |