| User | JKaw |
| Upload Date | February 06 2024 03:04 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 21K5000GGE |
| Motherboard | LENOVO 21K5000GGE |
| Power Plan | Hchstleistung |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 PRO 7840U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 116 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5063 MHz |
| Codename | Phoenix |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 27.72 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2466 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2565
368.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1933
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2295
47.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2269
52.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2651
36.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2673
13.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2557
204.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2469
76.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2523
75.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3099
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2947
91.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2303
177.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2781
81.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2547
25.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2231
2.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2070
65.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11148 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7723
1.08 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11929
71.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10702
219.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13767
317.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14276
193.7 images/sec |
|
|
Clang
|
16415
80.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3260
261.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16524
512.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7213
215.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12068
49.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15117
470.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11235
863.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12396
363.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10002
99.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19767
19.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12891
408.2 Kpixels/sec |