| User | kballin2 |
| Upload Date | February 06 2024 02:22 PM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LG Electronics 17Z95P-K.AAB8U1 |
| Motherboard | LG Electronics 17Z95P |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1195G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.92 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4990 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.72 GB |
| Transfer Rate | 4258 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1729 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1673
240.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1407
8.48 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1701
34.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1761
40.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1743
23.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1645
8.10 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1626
130.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1647
51.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1911
57.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2213
9.16 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2302
71.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1424
109.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1722
50.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2318
23.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1343
1.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1807
57.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6354 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5327
764.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7105
42.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7657
156.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7181
165.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7451
101.1 images/sec |
|
|
Clang
|
6897
34.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2108
168.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7968
246.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4808
143.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7264
30.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10044
312.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5449
419.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6811
199.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6974
69.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7353
7.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7923
250.9 Kpixels/sec |