| User | kballin2 |
| Upload Date | February 06 2024 02:03 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LG Electronics 17Z95P-K.AAB8U1 |
| Motherboard | LG Electronics 17Z95P |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1195G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.92 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4990 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.72 GB |
| Transfer Rate | 4258 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1805 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1759
252.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1488
8.97 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1924
39.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1823
42.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1819
24.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1734
8.54 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1719
137.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1824
56.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1876
56.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2248
9.30 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2311
71.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1416
108.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1734
50.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2332
23.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1392
1.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1946
61.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6293 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5118
735.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7339
44.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7706
157.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7897
182.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6917
93.9 images/sec |
|
|
Clang
|
6567
32.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1983
158.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7336
227.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4711
141.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7146
29.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10125
315.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5438
418.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6938
203.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7757
77.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7313
7.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7765
245.9 Kpixels/sec |