| User | JKaw |
| Upload Date | February 06 2024 01:25 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 21K5000GGE |
| Motherboard | LENOVO 21K5000GGE |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 PRO 7840U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 116 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 3903 MHz |
| Codename | Phoenix |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 27.72 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2226 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2321
333.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1728
10.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2086
42.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2059
47.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2461
33.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2227
11.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2150
172.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2321
71.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2157
64.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2966
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2691
83.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1886
145.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2682
78.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2554
25.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2034
1.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1935
61.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10795 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7746
1.09 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11652
70.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10416
213.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13872
319.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13992
189.9 images/sec |
|
|
Clang
|
17193
84.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2934
235.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16292
504.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6921
207.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11019
45.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14640
455.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10168
781.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12081
354.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9040
89.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19274
18.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12687
401.7 Kpixels/sec |