| User | JKaw |
| Upload Date | February 06 2024 01:20 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 21K5000GGE |
| Motherboard | LENOVO 21K5000GGE |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 PRO 7840U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 116 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 3903 MHz |
| Codename | Phoenix |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 27.72 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2310 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2596
372.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1893
11.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1726
35.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2142
49.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2452
33.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2483
12.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2437
195.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2370
73.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2140
64.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3040
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2849
88.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2175
167.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2754
80.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2558
25.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2067
2.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2015
63.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10311 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7823
1.10 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10086
60.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10262
210.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13202
304.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13844
187.9 images/sec |
|
|
Clang
|
16528
81.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2942
235.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15045
466.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6642
198.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10571
43.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14063
437.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10014
769.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10160
298.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8570
85.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18632
18.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12316
390.0 Kpixels/sec |