| User | sirpoka |
| Upload Date | February 06 2024 12:09 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | OEM X79G |
| Motherboard | OEM X79G |
| Power Plan | Atlas Power Scheme |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2680 v2 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 62 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.80 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 3599 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Ivy Bridge-EP/EX |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 256 KB x 10 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 1598 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 625 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
977
140.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1282
7.73 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1115
22.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1134
26.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
251
3.41 images/sec |
|
|
Clang
|
949
4.67 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
969
77.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
998
30.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
61
1.81 images/sec |
|
|
Background Blur
|
515
2.13 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
833
25.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
875
67.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
549
16.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
366
3.63 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
843
815.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
317
10.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3945 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3050
438.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8459
51.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5357
109.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7777
179.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2079
28.2 images/sec |
|
|
Clang
|
8948
44.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1250
100.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9624
298.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
482
14.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3442
14.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5610
174.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6361
489.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4984
146.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2063
20.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9875
9.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3244
102.7 Kpixels/sec |