| User | hankbh |
| Upload Date | February 06 2024 09:37 AM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 3501 |
| Motherboard | Dell Inc. 09YKK0 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Topology | 1 Processor, 3 Cores, 6 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Maximum Frequency | 4691 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 3 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3190 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1638 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1508
216.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1727
10.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2038
41.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1959
45.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1971
26.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1918
9.45 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
623
49.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1049
32.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1907
57.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2297
9.51 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2254
70.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1556
119.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1548
45.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1822
18.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1459
1.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2121
67.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4604 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3805
546.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5816
35.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4784
97.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6240
143.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5567
75.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4719
23.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2022
161.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4809
149.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3647
109.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4653
19.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6298
196.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3937
302.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4757
139.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5477
54.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4873
4.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5429
171.9 Kpixels/sec |