| User | sunburnttikigod |
| Upload Date | February 06 2024 08:19 AM |
| Views | 11 |
| Notes | Throw together, 980ti's dead, bargain zotac 4060 Asus P8 z77-vLK |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. P8Z77-V LK |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-3770K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.51 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3910 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 1604 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 635 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
968
139.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1180
7.11 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
997
20.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1113
25.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
250
3.40 images/sec |
|
|
Clang
|
993
4.89 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
881
70.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1075
33.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
64
1.93 images/sec |
|
|
Background Blur
|
569
2.36 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
846
26.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
819
63.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
660
19.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
419
4.15 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
934
903.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
347
11.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2058 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1670
239.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4967
29.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2768
56.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3979
91.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1052
14.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4577
22.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1020
81.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3299
102.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
260
7.77 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1808
7.48 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2957
92.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3088
237.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2361
69.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1220
12.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4602
4.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1555
49.2 Kpixels/sec |