| User | o1sumitkumar |
| Upload Date | February 06 2024 05:34 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Hewlett-Packard HP ProDesk 600 G1 SFF |
| Motherboard | Hewlett-Packard 18E7 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4570 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 60 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3595 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1168 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1135
162.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1314
7.91 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1306
26.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1242
28.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1002
13.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1335
6.58 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1211
97.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1215
37.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
495
14.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1497
6.20 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1736
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
955
73.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1257
36.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1402
13.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1129
1.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1312
41.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3397 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2165
310.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4339
26.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3665
75.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4270
98.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3431
46.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4703
23.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1497
119.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4552
141.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1496
44.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4907
20.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5388
167.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3136
241.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3612
106.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3570
35.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4467
4.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4087
129.4 Kpixels/sec |