| User | GrangerFX |
| Upload Date | February 05 2024 06:36 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASRock A620I Lightning WiFi |
| Motherboard | ASRock A620I Lightning WiFi |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 8700G |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 117 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5097 MHz |
| Codename | Phoenix |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4794 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2594 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2684
385.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2092
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2381
48.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2375
54.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2688
36.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2674
13.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2656
212.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2576
79.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2617
78.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3239
13.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2969
92.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2245
172.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3031
89.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3019
30.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2359
2.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2479
78.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13478 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9277
1.30 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15241
91.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13056
267.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16883
389.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17528
237.9 images/sec |
|
|
Clang
|
21875
107.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3369
269.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21362
661.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8330
249.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14249
59.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19272
599.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13848
1.06 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14738
432.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10328
102.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
24884
24.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15794
500.1 Kpixels/sec |