| User | lirk |
| Upload Date | February 05 2024 04:34 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450 AORUS M |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450 AORUS M |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4148 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3198 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2010 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2163
310.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2132
12.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2035
41.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1966
45.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1746
23.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1883
9.28 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1834
146.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1957
60.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1071
32.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2704
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2703
84.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2260
173.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2316
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2609
25.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1788
1.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2471
78.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10235 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7850
1.10 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12922
77.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8959
183.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13396
308.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13217
179.4 images/sec |
|
|
Clang
|
16113
79.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2424
194.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17291
535.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5338
159.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12021
49.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12664
394.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13558
1.04 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11276
330.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6881
68.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20157
19.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10834
343.0 Kpixels/sec |